На головну
Публікації

Книги
Статті

Центр рекомендує книги

Моріхей Уесіба "Будо"

"Техники Основателя Айкидо"
под редакцією Кісемару Уесіба

У книзі приведена біографія Засновника Айкидо О'Сенсея Моріхея Уесіби та історія створення Айкидо.
Перший раз книга вийшла в 1938 р., коли Засновнику виповнилося 55 років і він знаходився в розквіті сил. Це єдина книга, де на знімках, що ілюструють техніку Айкидо, відображений сам О'Сенсей. Книга містить також максимально повний виклад філософських поглядів Уесіби.
Editions Budostore Paris.
Kodansha International, 1991
Тим, хто практикує Айкидо, це треба знати.
Є шанс знайти в інтернет- і звичайних магазинах Росії і України - але дуже незначний.
 
Кіссемару Уесіба "Дух Айкидо"
Все, що нам відомо про життя Засновника, про духовні основи Айкідо, прийшло до нас через його сина, Кіссемару Уесіба, що став Досю після відходу з життя Моріхея Уесіби.
Заслуги його перед світом Айкідо безмежні.
Айкідо - сучасне бойове мистецтво, унікальне своїм синтезом класичних форм з чіткою духовною підставою, що дає ключ до можливості природного і неегоїстичного способу життя в складному сучасному світі. Ця книга дозволяє побачити Айкидо з погляду філософії "Mind-and-Action" (Розум і дія), а так само описує історію розвитку Айкидо як нового незмагального бойового мистецтва з описом його міжнародної ролі.
"Софія" Київ 2000 р.
Почитайте. Корисно.
Є шанс знайти в інтернет- і звичайних магазинах Росії і України
 

Коічі Тохей "Айкидо"

"координация разума и тела для самообороны"

"Засновником і поважаним вчителем Айкідо є Моріхей Уєсиба. Розроблені ним принципи є настільки революційними, що виникла нагальна необхідність опублікувати книгу, що представляє нове мистецтво. Було зроблено декілька спроб задовольнити цю потребу статтями, які, проте, тільки поверхнево освітлювали це питання. Це продовжувалося до тих пір, поки вчитель Уесіба не дозволив своєму сину Кісемару опублікувати інформацію про Айкидо. Це було зроблено в серпні 1957 року. Автор книги - керівник центральної штаб-квартири Айкідо в Токіо.
Оскільки книга містить запис власних дослідів вчителя Уесіби по розвитку Айкідо, опис ідеалів і практичного застосування мистецтва, а також детальне пояснення кожного прийому, то вона була тепло зустрінута всіма поклонниками мистецтва Айкідо.
Зараз Айкідо розповсюдилося з Японії до Америки, Франції, Італії, Гаваїв і інших країн. Проте причиною деякої незадоволеності був той факт, що ця книга була видана тільки на японській мовіі ще не перекладена на англійську, щоб зробити Айкідо доступним широкій публіці
Відомо, що думки, виражені на японському, і структура речень японської мови робить переклад важким завданням, і дуже важко передати духовні підтексти Айкідо не японцям
Я роблю спробу представити Айкідо на англійській тільки тому, що під час поїздок на Гаваї і США мені стало відомо, що багато послідовників мають величезне бажання мати таку книгу щоб вивчати Айкідо.
Вчитель Уесіба дав мені дозвіл видати її і запропонувати в надії, що вона буде хорошим помічником і гідом для тих, хто хоче слідувати невідступно цьому мистецтву."
Коічі Тохей
Одна з небагатьох найкращих книг про Айкідо, написана безпосереднім учнем О'Сенсея і на момент створення - головним інструктором, керівником центральної штаб-квартири Айкідо в Токіо, Японія. Книга написана в 1958 році.
Знайти на книжкових ринках або в інтернеті практично нереально. Відомих нам посилань немає. Але можна звернутися на нашу електронну пошту.
 
Міцуги Саотоме "Айкидо и гармония в природе"
Книга розкриває глибокі філософські і етичні принципи, втілені в мистецтві Айкідо, і відкриває зв'язок цих принципів із законами природи. Це одна з найзрозуміліших, глибших і надихаючих книг, коли-небудь написаних про Айкідо і навіть - в тому, що стосується цих питань - про будь-який інший вид бойових мистецтв.
Це унікальний підхід до учення Засновника Айкидо Моріхея Уесіби, викладений його безпосереднім учнем, що займався у нього 15 років. Міцуги Саотоме досліджує духовну філософію Засновника, ідали воїнів феодальної Японії як основу його філософії бойових мистецтв і наукові принципи, які лежать в основі філософії техніки Айкідо.
Автор показує, що фізичні рухи Айкідо є втіленням принципів духу. Негативній силі не протиставляється агресивність, натомість вона контролюється і перенаправляється за допомогою сили і рівноваги руху духу. Рухи Айкідо можна зрозуміти тільки як рухи, засновані на універсальному законі і принципах природи. Щира практика і вивчення Айкідо заглиблюють вашу вдячність природі за досконалість її рівноваги і повертають нам гармонію зі всім, що нас оточує, з іншими людьми, з собою.
"Софія" Київ 1999 р.
Одна з найкращих книг по Айкідо за весь час написання подібних книг.
Є шанс знайти в інтернет- і звичайних магазинах Росії і України
 
Тамура Нобуеши. "Айкидо"
"Недавно я дізнався, що Нобуеши Тамура тільки що опублікував книгу про Айкідо.
Кожного разу, коли він публікує книгу, я відчуваю невловимий запах, який надихає його думки і зусилля, направлені на те, щоб краще виразити головну суть Айкідо.
Я впевнений, що ця книга ще яскравіша, ніж попередня, представить результати невпинних розумових занять і фізичних тренувань.
Тамура більш ніж хтось інший, практикував в Хомбу Додзе під особистим керівництвом Творця. Він один з шиханів, які займалися з ним практикою.
Чи не з цієї причини він - найбільш кваліфікований шихан, що викладає по Франції і взагалі в світі благородне і піднесене Айкідо.
Я хочу, щоб, завдяки цій праці, ще більша кількість людей досягла розуміння Айкідо, і я прошу, щоб ця книга сприяла широкому розвитку Айкідо.
Написано 10 жовтня 1984 року
в день свята спорту
Кисемару Уесіба
Айкі Дошу."
1986 г. "Editions du soleil Levant"
1987 г. Видавництво"Хеда Плюс"
Оригінали завжди цікаві
Хіба що пошукати на книжкових розвалах - книга випущена давно, і кожен екземпляр пронумерований.
 

Тамура Нобуеши. "Айкидо"

"Этикет и передача традиции"

Автор цієї книги, Нобуеши Тамура, володар 8 дана по Айкідо. Багато років він вчився під керівництвом О'Сенсея Моріхея Уесіби, засновника цього мистецтва.
Н.Тамура грав провідну роль в невеликій групі учи-деси (учнів найбільш близьких до Засновника), які згодом переїхали до Європи і США з тим, щоб поширювати Айкідо. Більше 30 років він присвятив розвитку Айкідо в Європі, і, зокрема, у Франції, де живе зараз.
Ця книга, призначена перш за все для викладачів та інструкторів, безумовно, зацікавить і початківців, і читачів, бажаючих розібратися в тому, яким чином відбувається передача японської традиції.
"Софія" Київ 2002 р.
Дуже корисна книга.
Є шанс знайти в інтернет- і звичайних магазинах Росії і України
 
Міямото Мусасі"Книга пяти колец"
"Го рін но се"
Перелік рекомендованой літератури в будь-якому японському посібнику з фехтування починається з цієї книги.
Вона була написана в гірській печері, де автор прожив останні два роки свого життя.
Ця книга включає аналіз стратегії і тактики бою, їх закономірності і універсальні принципи, єдині і для поєдинку у будь-якому вигляді бойових мистецтв, для військових дій, і для ведення сучасного бізнесу.
Але корисна тільки тим, хто реально щодня працює з мечем. Просто читання результату не приносить
Є шанс знайти в інтернет- і звичайних магазинах Росії і України. Вигляд може бути будь-який.
На цій обкладинці - японський майстер меча Тоширо Міфуне в ролі Міямото Мусасі з трилогії фільмів про Міямото Мусасі.
 
"Айкидо. Защити все живое"
У книзі в оригінальному викладі зроблена спроба у філософських розповідях, цитатах і притчах викласти основні принципи Будо. Дається опис деяких основних технік Айкідо.
Книга оформлена і випущена Засновником Центру Айкідо Львів Сергієм Коропенко. Орігинальній стиль оформлення і подачі матеріалу робить цю книгу цікавою та пізнавальною.
Знайти на книжкових ринках або в інтернеті неможливо. Відомих нам посилань немає. Але можна звернутися на нашу електронну пошту.
 

Сіро Омія "Скрытые корни Айкидо"

"Айки Дзюцу Дайторю
Секретные техники древнего воинского искусства"

Дайторю - це жорсткий, ефективний метод єдиноборства. Він був розроблений більше тисячі років тому членами імператорського роду Японії. Потім покращувався і відточувався чудово тренованими воїнами. Його техніка ретельно зберігалася в таємниці аж до кінця 19 століття, поки майстер Сокаку Такеда не познайомив з ними світ, почавши набирати учнів зі всієї країни.
Це саме та традиція, вивченню якої Моріхей Уесіба присвятив багато років, перш ніж заснував Айкідо.
Книга представляє введення в техніки традиції Дайторю і може бути цікава для тих, що практикують Айкідо і інші бойові мистецтва.
Київ. "Софія" 2000 р.
Книга представляє введення в техніки традиції Дайторю і може бути цікава для тих, що практикують Айкідо і інші бойові мистецтва.
Додамо від себе, що Айкідо створено О'Сенсєєм на підставі не тільки технік Дайторю, але і інших традицій Японії.
Є шанс знайти в інтернет- і звичайних магазинах Росії і України
 

Фредерик Дж.Ловрет "Путь и сила"

"Секреты японской стратегии"

Стратегії перемоги вивчалися впродовж тисячоліть, але тільки з приходом японських самураїв стратегія перетворилася на точну науку.
Книга розкриває дві сторони японської стратегії (фізічну і психологічну), детально розглядає багато аспектів цієї науки.
Фредерік Ловрет - інструктор Кендзюцу і Айкидзюцу
Київ. "Софія" 2000 р.
Книга своєрідна, написана жорстко, подобається не всім, але описує Будо в реальності нашого життя.
Є шанс знайти в інтернет- і звичайних магазинах Росії і України.
 
Валерій Хорев. "Японский меч. Десять веков совершенства"
Книга знайомить читача з одним з сами інтригуючих феноменів збройового мистецтва - традиційним самурайським мечем у всіх його різновидах. У захоплюючій формі викладені базові аспекти меча - історичний, бойовий, художній, а також дані короткі відомості по самостійному виготовленню достовірній копії і володінню предметом. Матеріал включає більше 400 високоякісних іллютраций.
У відмінності від інших робіт, що представляють самурайський меч як явище декоративно-прикладного характеру, тут підкреслюється його дійсна природа як засіб ведення бою.
Ростов-на-Дону. "Фенікс" 2003 р.
Прекрасна книга про японські мечі. Написана толерантно і із знанням справи. До цього дня аналогічних джерел ні за об'ємом, ні за якістю викладеного матеріалу не було.
Є шанс знайти в інтернет- і звичайних магазинах Росії і України
 
Нагору

Статті

Нагору
На головну