На головну
ЕТИКЕТ ДОДЗЕ

6 правил Айкідо
Правила поведінки в додзе (залі)
Правила поведінки глядачів
6 Правил Айкідо

Ви прийшли в Додзе (зал) з власної волі, з певною метою - тому від вас чекають певної відповідної поведінки.
Дотримуються принципу - не відмовляти нікому, хто хоче займатися Айкідо, і не намагатися повернути тих, хто перестав відвідувати заняття.
Коли учню дозволено розпочати заняття, то він проходить суворе навчання, і хоча він не обмежений певними зобов'язаннями, він отримує значно важчий тягар, котрий він мусить витримати, оскільки він погодився на це з власної волі - і тільки таке навчання необхідне для оволодіння Айкідо !

Ці правила були сформульовані О'Сенсеєм в 1935р.

1.Один прийом Айкiдо здатний вбити людину. Тому пiд час тренування повнiстю виконуйте вказiвки iнструктора. Не перетворюйте тренування в непотрiбне випробовування сили.
2.Айкiдо – це мистецтво, де людина вчиться долати декiлька нападників одночасно. Це мистецтво вимагає вiд вас вiдшлiфованого, майстерного виконання кожного руху, щоб ви могли при необхiдностi подолати не тiльки одного нападника, але i решту, скiльки б їх не було.
3.Займайтеся Айкiдо з вiдчуттям задоволення i радiсним настроєм.
4.Те, що ви вивчите, складає лише малу частину. Оволодiння кожним рухом буде залежати цiлком i повнiстю вiд того, наскiльки старанно ви тренуєтесь. Шляхом постійних тренувань ти віднайдеш досвід, а з ним і можливість пізнати таємниці майстерності.
5.Тренування починається з легких i плавних рухiв i, хоча потiм iнтенсивнiсть їх збiльшується, не треба прикладати дуже багато сили.
6.Мета Айкiдо – тренувати розум, дух і тіло людини, вдосконалення в собі найкращих якостей людини. Знання передаються від вчителя учню особисто, й не можна навчати ним випадкових людей, здатних використовувати Айкiдо з поганими намiрами.

Не задовільняйтесь тим, що вивчили в Додзе (в залі). Ви повинні постійно роздумувати, експериментувати з тим, що вже вивчили, а також розвивати його далі. Ви повинні тренуватися у відповідності зі своїм фізичним станом та віком.
Айкідо не слід використовувати для демонстрації свого его.

Нагору

Правила поведінки в додзе (залі)

1.Кожен учень зобов’язаний приймати участь у створенні сприятливого середовища гармонії й поваги.
2.Відносьтеся з повагою до О’Сенсея та його вчення, котре наслідує та передає сенсей (інструктор). Відносьтеся з повагою до додзе, до тренувального обладнання й один до одного.
3.Клас відкривається та закривається з дотриманням встановленої церемонії. Важливо приходити вчасно й приймати участь в цій церемонії. При запізненні слід зачекати поряд з татамі, доки інструктор не подасть сигнал, що дозволяє вам приєднатися до класу. Наблизившись до татамі, слід поклонитися в положенні сейдза (сидячи). Головне, щоб при цьому ви не заважали заняттям.
4.При вході на татамі або виході з татамі, поклонися в напрямку таконома або портрету О’Сенсея.
5.За декілька хвилин до початку занять слід сидіти з дотриманням встановлених правил на свому місці. Ці декілька хвилин необхідні для того, щоб звільнити свій розум від проблем дня й підготуватися до занять.
6.Сидіти на татамі слід в положенні сейдза. При травмі можливо прийняти позу з перехрещеними ногами. Забороняється сидіти з витягнутими ногами або спираючись на стіну.
7.Залишати татамі дозволяється тільки з дозволу інструктора.
8. Під час демонстрації техніки слід сидіти в позі сейдза, уважно і спокійно спостерігати за інструктором. Після команди "приступити до техніки" (хаджіме) - необхідно поклонитися інструктору, потім партнеру, і тільки потім приступити до виконання техніки (як найшвидше).
9.Після сигналу про закінчення техніки (яме, мате) слід негайно зупинитися, поклонитися партнеру й швидко сісти в ряд з рештою учнів в позу сейдза.
10.Забороняється стояти на татамі без діла. Слід займатися практикою, або, якщо це необхідно, сидіти в належній позі, очікуючи своєї черги.
11.Якщо вкрай необхідно задати питання інструктору, підійдіть до нього та вклоніться (ніколи не підкликайте його до себе).
12.Отримуючи під час занять особисті вказівки, слід сидіти в позі сейдза й уважно спостерігати за інструктором. Поклоніться йому, коли він закінчить.
13.Спокійно та з повагою, не сперечаючись, слід вислуховувати та враховувати зауваження старших учнів.
14.Знання даються учню, а не клієнту.
15.Прибирання додзе – прямий обов’язок учнів. Татамі необхідно мити перед початком занять і після того, як вони скінчилися. Кожен зобов’язаний підтримувати в додзе чистоту.
16.Зведіть розмови на татамі до абсолютного мінімума. Айкідо – це практика.
17.Не ходіть навкруги татамі до і після занять. Цей простір належить учням, які хочуть тренуватися. Для спілкування в додзе є інші місця.
18.Не можна користуватися кімоно (кейкогі) та зброєю, що належить комусь іншому.
19.Під час занять на вас не має бути ніяких прикрас.
20.Своєчасні внески – обов’язок учнів . Цим Ви скромно висловлюєте свою подяку за можливість навчатися в додзе.
21.Ви тут знаходитеся для практики. Не нав’язуйте своїх уявлень іншим. Не задавайте зайвих питань, відповіді на які ви отримаєте з часом, наполегливо тренуючись.
Нагору

Правила поведінки глядачів

1.Забороняється заходити в зал без дозволу інструктора.
2.Забороняється заходити в зал, на татамі у взутті.
3.Забороняється їсти, пити, курити та розмовляти по мобільному телефону під час занять.
4.Забороняється розмовляти з будь-ким, якщо він знаходиться на татамі.
5.Забороняється розмовляти та ходити навкруги, коли інструктор демонструє техніку або дає пояснення.
Нагору
На головну